Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania za nami!

8 listopada odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania. W tym roku do konkursowej rywalizacji stanęli trzecioklasiści z 7 szkół powiatu sierpeckiego . Mistrzowie Czytania z Łukomia, Mochowa, Goleszyna, Lelic, Ligowa oraz dwóch placówek z Sierpca – Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Szkoły Podstawowej nr 3   głośno odczytali fragmenty wybranych utworów dziecięcej literatury. Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: pani Katarzyna Moskal – instruktor d/s. teatru w Centrum Kultury i Sztuki, pani Renata Przybyłowska – dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej oraz pani Monika Stańczak – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sierpcu. Jury najwyżej oceniło Jana Wojciechowskiego, ucznia Szkoły Podstawowej w Ligowie i to jemu przypadł zaszczytny tytuł Mistrza Czytania 2023. Z uwagi na wyrównany poziom pozostałych uczestników jury nie przyznało tytułu Wicemistrza czytania.

Wszystkim startującym w konkursie serdecznie gratulujemy.