Powiatowy Konkurs Plastyczno – Recytatorski „Rwane prosto z krzaka czyli poezja ks. Jana Twardowskiego” XI edycja „Świat w oczach dziecka”

„Ksiądz Jan Twardowski i deszcz nagród”

Ognisko Pracy Pozaszkolnej i Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu współorganizowały Powiatowy konkurs plastyczno-recytatorski „Rwanie prosto z krzaka czyli poezja ks. Jana Twardowskiego”.

Konkurs oraz jego podsumowanie zorganizowano z wielkim rozmachem.

Adresatami jego byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, przebiegał on w czterech kategoriach wiekowych. W związku z tym przyznano ponad 100 nagród i wyróżnień – prawdziwy deszcz nagród. Wśród laureatów znaleźli się także uczniowie naszej szkoły, np. Mateusz Kotecki , Laura Szewczyk, Kinga Skowrońska, Jakub Korzeniewski, Julia Stefańska i inni.

Na uroczystą galę przybyli przedstawiciele wszystkich, którzy objęli konkurs honorowym patronatem, a byli to: Starosta Sierpecki, Burmistrz Miasta Sierpc, Instytut Papieża Jana Pawła II, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego. Honorowi goście oraz sponsorzy wcześniej pracowali w komisjach konkursowych, a na gali wręczali laureatom nagrody. Pamiątkowe dyplomy otrzymali także nauczyciele wyróżnionych uczniów.

Wielką atrakcją niezwykłego spotkania okazał się minikoncert pianistyczny dzieci z OPP oraz recytacja utworów poetyckich ks. Jana Twardowskiego w wykonaniu laureatów I miejsca we wszystkich kategoriach. Szczególnie występy maluchów dostarczyły widzom wielu wzruszeń. Zgromadzeni na gali mogli także podziwiać wystawę konkursowych prac plastycznych, które zachwycały różnorodnością pomysłów i technik.

Uroczystość zakończono bankietem, na który wszyscy zostali zaproszeni.