Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezja i Proza Anglojęzyczna „CHARMING ENGLISH”

Dnia 24 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej Nr 3 im ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu odbyła się VIII edycja Powiatowego Konkurs Recytatorskiego Poezja i Proza Anglojęzyczna „CHARMING ENGLISH” objęta Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Sierpc. Konkurs uświetniła obecność Zastępcy Burmistrza Miasta Sierpc – pani Ewy Leszczyńskiej. Konkurs został przygotowany przez nauczycielki języka angielskiego: p. Anetę Kowalską, p. Elżbietę Szczepańską i p. Kingę Wochowską. Do konkursu przystąpiło 26 uczniów z sześciu szkół Powiatu Sierpeckiego.

Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach.

Kategoria I : klasy I-III, w której udział wzięło  10 uczestników prezentujących jeden utwór anglojęzyczny.

Laureatami w tej kategorii zostali:

I miejsce – Staś Klemarczyk ze Szkoły Podstawowej im Kard. Stefana Wyszyńskiego w Lelicach

II  miejsce – Agata Malinowska ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu

III miejsce – Maja Marciniak ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu.

W kategorii II: klasy IV-VI udział wzięło 16 recytatorów prezentujących jeden utwór poetycki oraz fragment prozy w języku angielskim.

Laureatami w tej kategorii zostali:

I miejsce – Nadia Chochlińska ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu

II miejsce – Natalia Mikucka ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu

III miejsce – Zuzanna Łobińska ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu.

Konkurs przebiegał zgodnie z regulaminem w miłej i  serdecznej atmosferze.  Recytatorów oceniało zaproszone przez organizatorów niezależne jury:

p. Janusz Buczyński –nauczyciel języka angielskiego w Liceum Ogólnokształcącym im. mjr. Henryka Sucharskiego w Sierpcu,

p. Alina Dumowska – nauczyciel języka angielskiego w Gimnazjum Miejskim im. Mikołaja Kopernika w Sierpcu,

p. Beata Muszyńska – nauczyciel języka angielskiego w Gimnazjum Publicznym im. biskupa Leona Wetmańskiego.

Uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności zarówno artystycznych i estetycznych, jak  i językowych. Po każdej prezentacji uczestnicy nagradzali recytatorów brawami.

Laureaci konkursu otrzymali  dyplomy,  nagrody książkowe oraz drobne upominki. Członkowie jury otrzymali pisemne podziękowania za pracę w komisji konkursowej, a nauczyciele opiekunowie otrzymali pisemne podziękowania za bardzo dobre przygotowanie uczniów do konkursu. Aby umilić uczestnikom czas oczekiwania na werdykt jury, uczniowie oraz ich opiekunowie zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez organizatorów. Po ogłoszeniu werdyktu i wręczeniu nagród uczestnicy wrócili do swoich szkół.