Powiatowy Turniej Matematyczny dla klas V i VI „Super Rachmistrz” – edycja VII

W dniu 9 grudnia 2022 roku w naszej szkole odbyła się siódma edycja Powiatowego Turnieju Matematycznego „Super Rachmistrz”. Turniej uroczyście rozpoczęły panie dyrektor – Dorota Ossowska oraz Anna Prątnicka, które przywitały uczniów wraz z opiekunami życząc wszystkim powodzenia w potyczkach z matematyką.

Swoją obecnością zaszczyciła nas pani Dyrektor Ewa Rycharska, która wspólnie z innymi nauczycielami uczestniczyła w pracach komisji konkursowej.

W turnieju wzięło udział osiem drużyn ze szkół powiatu sierpeckiego

KALKULATORKI – Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Bożewie,

OMNIBUSY – Szkoła Podstawowa nr 2. im. Armii Krajowej w Sierpcu,

REYMONCIAKI – Szkoła Podstawowa im. Władysława St. Reymonta w Szczutowie,

XYZ – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Gójsku,

ATOMÓWKI – Szkoła Podstawowa im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lelicach,

SPARTA MOCHOWO – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mochowie,

MATEMATYCZNI GILBERCI – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Gozdowie,

POTĘGI TRÓJKI – Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego nr 3 w Sierpcu.

Turniej, jak co roku przeprowadziliśmy w dwóch częściach. Wszyscy uczniowie zaprezentowali bardzo wyrównany poziom wiedzy matematycznej, dlatego musieliśmy przeprowadzić aż dwie dogrywki o drugie miejsce.

Wyniki Powiatowego Turnieju Matematycznego „Super Rachmistrz”:

I miejsce – XYZ ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Gójsku,

II miejsce – REYMONCIAKI  ze Szkoły Podstawowej im. Władysława St. Reymonta w Szczutowie,

III miejsce – KALKULATORKI ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Bożewie.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Sierpca, Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Sierpcu oraz Szkołę Podstawowa nr 3 w Sierpcu wręczyła pani wicedyrektor Anna Prątnicka. Bardzo dziękujemy za przygotowanie Turnieju p. Małgorzacie Szatkowskiej, p. Marcie Sochockiej, p. Annie Ronowicz, p. Joannie Marlędze oraz za przeprowadzenie imprezy uczniom klasy VIIId. Przepiękne dyplomy i podziękowania wykonała pani wicedyrektor Jolanta Chyżyńska.

Dziękujemy wszystkim osobom, które były zaangażowane w przygotowanie naszego Turnieju.