Powiatowy Turniej Matematyczny dla klas V i VI „Super Rachmistrz” – edycja VIII

W dniu 7 grudnia 2023 roku w naszej szkole odbyła się ósma edycja Powiatowego Turnieju Matematycznego „Super Rachmistrz”. Turniej uroczyście rozpoczęła pani wicedyrektor Anna Prątnicka, która przywitała uczniów wraz z opiekunami życząc wszystkim powodzenia w potyczkach z matematyką.

W turnieju wzięło udział osiem drużyn ze szkół powiatu sierpeckiego

RECHOCIAKI – Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Bożewie,

UŁAMKI DO WALKI – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu,

REYMONCIAKI – Szkoła Podstawowa im. Władysława St. Reymonta w Szczutowie,

XYZ – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Gójsku,

MATEMATYCY DO KWADRATU – Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lelicach,

PIERWIASTKI – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mochowie,

mPOTĘGI – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Gozdowie,

POTĘGI TRÓJKI – Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego  w Sierpcu.

Turniej, jak co roku przeprowadziliśmy w dwóch częściach. Wszyscy uczniowie zaprezentowali bardzo wyrównany poziom wiedzy matematycznej.

Wyniki Powiatowego Turnieju Matematycznego „Super Rachmistrz”:

I miejsce POTĘGI TRÓJKI ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu,

II miejsceMATEMATYCY DO KWADRATU ze Szkoły Podstawowej im. im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lelicach,

III miejsceRECHOCIAKI ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Bożewie oraz

XYZ ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Gójsku, a także

PIERWIASTKI ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochowie.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Nagrody ufundowane przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Sierpcu oraz Szkołę Podstawowa nr 3 w Sierpcu wręczyła pani wicedyrektor Anna Prątnicka. Bardzo dziękujemy za przygotowanie Turnieju  p. Marcie Sochockiej, p. Małgorzacie Szatkowskiej, p. Joannie Marlędze oraz za przeprowadzenie imprezy uczniom klasy VIc. Przepiękne dyplomy i podziękowania wykonała pani wicedyrektor Jolanta Chyżyńska.

Dziękujemy wszystkim osobom, które były zaangażowane w przygotowanie naszego Turnieju.