Powiatowy Turniej Matematyczny ,,Super Rachmistrz”

W dniu 8 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyła się czwarta edycja Powiatowego Turnieju Matematycznego „Super Rachmistrz”. W turnieju wzięło udział osiem drużyn ze szkół powiatu sierpeckiego. Turniej uroczyście otworzyła pani dyrektor Jolanta Chyżyńska, życząc powodzenia wszystkim uczestnikom. Konkurs składał się z dwóch części: w pierwszej uczniowie rozwiązywali 5 zadań logicznych, jednakowych dla wszystkich drużyn. Po pierwszej części nastąpiła krótka przerwa, w czasie której uczestnicy konkursu skorzystali ze słodkiego bufetu, a członkowie komisji, którą tworzyli opiekunowie drużyn ocenili pracę uczniów. Druga część konkursu składała się z dwóch zadań. Pierwsze zadanie (wspólne dla wszystkich drużyn) było zadaniem rachunkowym z wykorzystaniem kolejności wykonywania działań. Zadanie drugie polegało na rozwiązaniu 4 zadań i wprowadzeniu wyników do krzyżówki. Ciekawostką były hasła otrzymane z poprawnie rozwiązanych przez drużyny swoich krzyżówek – słownictwo matematyczne w języku angielskim. Po drugiej części nastąpiło ogłoszenie wyników, na które z niecierpliwością czekali wszyscy uczestnicy turnieju. I miejsce zajęły dwie drużyny – „Ułamki niewłaściwe” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sierpcu oraz „Potęgi Trójki” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sierpcu, II miejsce „Matomaniacy” ze Szkoły Podstawowej w Gozdowie, III miejsce „Mochowskie Omnibusy” ze Szkoły Podstawowej w Mochowie . Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Nagrody ufundowane przez panią dyrektor Ewę Rycharską, dyplomy oraz podziękowania dla nauczycieli wręczyły wraz z serdecznymi gratulacjami pani dyrektor Jolanta Chyżyńska oraz pani dyrektor Dorota Ossowska. Za przygotowanie turnieju odpowiedzialne były panie – Anna Ronowicz, Marta Sochocka, Małgorzata Szatkowska. Turniej przeprowadziły uczennice klasy VIIa. Przepiękne dyplomy i podziękowania wykonała pani Jolanta Chyżynska. Serdecznie dziękujemy dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły oraz uczniom klasy VIIa zaangażowanym w organizację czwartej edycji Powiatowego Turnieju Matematycznego „Super Rachmistrz”.