Powiatowy Turniej Matematyczny „Super Rachmistrz” – edycja V

W dniu 8 listopada 2019  roku w naszej szkole odbyła się już piąta edycja Powiatowego Turnieju Matematycznego „Super Rachmistrz”. Turniej  rozpoczęła pani dyrektor Dorota Ossowska, która przywitała uczniów wraz z opiekunami i życzyła wszystkim powodzenia w potyczkach z matematyką.

W turnieju wzięło udział osiem drużyn ze szkół powiatu sierpeckiego

1. MATMANIACY – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Gozdowie
  2. MATMAGICY – Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Ligowie
  3. LELICZANIE – Szkoła Podstawowa Kard. Stefana Wyszyńskiego w Lelicach
  4. MATMONCIAKI – Szkoła Podstawowa im. Wł. St. Reymonta w Szczutowie
  5. ASY ZE SŁUPI – Szkoła Podstawowa Kard. Stefana Wyszyńskiego w Słupi
  6. NIEOBLICZALNI – Szkoła Podstawowa nr 2im. Armii Krajowej w Sierpcu
  7. SPRYCIARZE – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Gójsku
  8. POTĘGI TRÓJKI – Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego nr 3 w Sierpcu

Turniej, jak co roku przeprowadziliśmy w dwóch częściach. W części pierwszej uczniowie w drużynach rozwiązywali 5 jednakowych dla wszystkich zadań. Później nastąpiła krótka przerwa, w czasie której zawodnicy skorzystali ze słodkiego bufetu. Natomiast członkowie komisji składającej się z nauczycieli drużyn, ocenili prace uczniów.

W drugiej części zespoły rozwiązywały kwadraty magiczne. Jednak to nie były typowe kwadraty magiczne. Utrudnieniem było to, że na początku uczniowie musieli wykonać działania, zadania matematyczne aby otrzymać kilka liczb, które znajdowały się w otrzymanym kwadracie, a następnie uzupełnić pozostałe pola kwadratu magicznego. Uzupełnione kwadraty magiczne uczniowie zaprezentowali przed komisją.

Nie wszystkim drużynom wystarczyły tylko dwie części konkursu J. Po raz pierwszy w historii „Super Rachmistrza” mieliśmy aż trzy dogrywki o trzecie miejsce.

Wyniki Powiatowego Turnieju Matematycznego „Super Rachmistrz”:

I miejsce – „Spryciarze” ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Gójsku,

II miejsce „Potęgi Trójki” ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego  nr 3 w Sierpcu

III miejsce „Matmaniacy” ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Gozdowie.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Nagrody i dyplomy za uczestnictwo oraz zajęcie I, II, III miejsca oraz podziękowania dla nauczycieli wręczyła  pani dyrektor Ewa Rycharska.

Bardzo dziękujemy za przygotowanie Turnieju p. Marcie Sochockiej, p. Małgorzacie Szatkowskiej i p. Annie Ronowicz oraz za przeprowadzenie imprezy uczennicom klasy VIII a. Przepiękne dyplomy i podziękowania wykonała pani dyrektor Jolanta Chyżyńska. Dziękujemy wszystkim osobom, które były zaangażowane w przygotowanie naszego Turnieju.