Powiatowy Turniej Matematyczny „Super Rachmistrz” – edycja VI

W dniu 26 listopada 2021r. po raz szósty nauczyciele matematyki naszej szkoły przeprowadzili Powiatowy Turniej Matematyczny „Super Rachmistrz”.

Do matematycznych zmagań przystąpiło pięć trzyosobowych drużyn:

• drużyna „XYZ” – Gójsk,
  • drużyna „Pitagorasy z 6 klasy”- Ligowo,
  • drużyna „Matmonciaki” – Szczutowo,
  • drużyna „Mali Giganci” – SP nr 2 Sierpc,
  • drużyna „Potęgi Trójki” – SP nr 3 Sierpc.

Po uroczystym otwarciu konkursu przez Panią Dyrektor Ewę Rycharską, rozpoczęły się matematyczne zmagania. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą z zakresu działań na liczbach, cech podzielności, zamiany jednostek, figur na płaszczyźnie, obliczania pól, skali, a przede wszystkim twórczym i logicznym myśleniem.

Turniej składał się z dwóch części: pierwsza część – zadania testowe, druga część – zadania otwarte.

Komisja, w skład której wchodzili nauczyciele – opiekunowie drużyn, oceniła, zgodnie z kluczem, rozwiązania zadań i w ten sposób wyłoniono zwycięzców:

I miejsce: Drużyna „XYZ” – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Gójsku,

II miejsce: Drużyna „Potęgi Trójki” – Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu,

III miejsce: Drużyna „Pitagorasy z 6 klasy” – Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Ligowie.

Nagrody dla zwycięzców, jak i nagrody pocieszenia zostały ufundowane przez SP nr 3 w Sierpcu.

Gratulujemy !!!

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom życzymy dalszych sukcesów.