Super Rachmistrz

W dniu 26 października 2017 roku w naszej szkole po raz trzeci zorganizowaliśmy Powiatowy Turniej Matematyczny „Super Rachmistrz”, w którym wzięli udział uczniowie klas piątych i szóstych szkół podstawowych powiatu sierpeckiego. Nasze zaproszenie przyjęły 3-osobowe drużyny z jedenastu szkół, uczestników powitała pani dyrektor Ewa Rycharska, życząc wszystkim powodzenia w potyczkach z matematyką.

W trakcie matematycznej rywalizacji uczniowie rozwiązywali zagadki logiczne, wykonywali działania na liczbach, odkrywali analogie przy zapisywaniu wyrażeń, uzupełniali diagramy, które później prezentowali przed komisją.

Zmagania z matematyką były przeplecione przerwami, w czasie których uczniowie mogli skorzystać ze słodkiego bufetu.

Wszystkie rozwiązania oceniała komisja złożona z nauczycieli – opiekunów drużyn.

Ostateczne wyniki to:

I miejsce POTĘGI TÓJKI ze Szkoły Podstawowej Nr 3

II miejsce MATMONCIAKI ze Szkoły Podstawowej w Szczutowie

III miejsce TRZY PO TRZY ze Szkoły Podstawowej w Borkowie.

Fundatorami nagród była Szkoła Podstawowa nr 3 i Burmistrz Miasta Sierpc –  pan Jarosław Perzyński.

Podziękowania dla nauczycieli, dyplomy i nagrody dla uczniów wręczyła pani dyrektor  Ewa Rycharska.

Dziękujemy wszystkim za przybycie.

Organizacją konkursu i pracą w komisjach zajęły się: pani Małgorzata Szatkowska, pani Monika Adamkowska-Oszal,  pani Anna Ronowicz, pani Marta Sochocka.