Programu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Szkolny Klub Sportowy”

Nasza szkoła  w tym roku przystąpiła do programu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Szkolny Klub Sportowy”

unnamed (1)

Screenshot_2017-03-16-18-51-26

Główne cele programu

• Stymulowanie i kształtowanie nawyku podejmowania aktywności fizycznej poprzez dzieci i młodzież.
  • Poprawa sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia dzieci i młodzieży, w tym profilaktyka nadwagi i otyłości.
  • Promocja zdrowego i aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży.
  • Zwiększenie oferty ogólnodostępnych , bezpłatnych zajęć sportowo – rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży.
  • Optymalizacja wykorzystania lokalnej infrastruktury sportowej, w tym infrastruktury przyszkolnej.
  • Promocja różnorodnych sportów wśród dzieci i młodzieży.
  • Wsparcie kadr pracujących z dziećmi i młodzieżą w obszarze sportu.
  • Tworzenie warunków dla rozwoju talentów oraz zainteresowań sportowych dzieci i młodzieży.
  • Stymulowanie podejmowania aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży mniej aktywnej i mniej sprawnej fizycznie, ze szczególnym uwzględnieniem dziewcząt.

Założenia organizacyjne
1.    Zajęcia prowadzone będą 2 razy w tygodniu dla dziewcząt i dla chłopców.
2.    Zajęcia realizowane są w wymiarze 2 x 60 minut w tygodniu.