Projekt edukacyjno – ekologiczny Eco Studio Electro-System

6 września uczniowie naszej szkoły z klas Vc, VIIa, VIIb oraz VIIc wraz z wychowawcami p. Anną Kopycińską, p. Małgorzatą Narodzonek, p. Barbarą Woźnicką i p. Martą Sochocką, wzięli udział w wydarzeniu w ramach czwartego sezonu projektu edukacji ekologicznej Eco – Studio.  Event odbył się w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu, a Sierpc był jedynym miastem z północnego Mazowsza biorącym udział w akcji. W czwartym sezonie Organizacja Odzysku ELECTRO – SYSTEM zaprosiła do współpracy wokalistkę i influencerkę – Saszan oraz  dziennikarza młodego pokolenia – Kubę Adamiaka. Burmistrz Miasta Sierpca  p. Jarosław Perzyński objął tegoroczną edycję projektu Honorowym Patronatem.  Podczas tego wydarzenia odbyła się krótka lekcja na temat właściwego postępowania z elektroodpadami oraz quiz ekologiczny z upominkami. Najważniejszym elementem projektu była jednak zbiórka elektrośmieci.

Miło nam poinformować, że w rywalizacji szkół wygrała nasza szkoła zajmując I. miejsce. Najwięcej elektrośmieci zebrała klasa VIIa, która w nagrodę uda się 13 września do Warszawy na Wielki Finał Eco Studio Electro – System Organizacja Odzysku z okazji Sprzątania Świata.