Projekt edukacyjno – ekologiczny „Eco Studio ELECTRO – SYSTEM”

6 września 2023 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu  zostanie przeprowadzona pełna atrakcji lekcja przyrody.
W tym roku projekt edukacyjno – ekologiczny „Eco Studio ELECTRO – SYSTEM” kontynuowany jest w nowej odsłonie. W czwartym sezonie Organizacja Odzysku ELECTRO – SYSTEM zaprosiła do współpracy wokalistkę i influencerkę – Saszan, która ma 332 tysiące fanów na TikToku, a łączna liczba polubień Jej filmów wynosi 5,7 miliona. Saszan ma ponad 200 tys. obserwujących na Instagramie Wsparciem dla nowej ambasadorki akcji  będzie dziennikarz młodego pokolenia – Kuba Adamiak. Burmistrz miasta Sierpca p. Jarosław Perzyński objął tegoroczną edycję projektu Honorowym Patronatem.

W związku z wydarzeniem odbędzie się zbiórka elektrośmieci. Można przynieść: zużyte baterie, uszkodzone telefony komórkowe, tablety, laptopy, słuchawki, kabelki, kalkulatory, nie działające piloty od telewizorów, myszki od komputera, stare walkmany, discmany, mp3, latarki, tostery, suszarki do włosów, prostownice, golarki, itp. Klasa, która przywiezie największą ilość drobnych elektrośmieci  w nagrodę pojedzie do Warszawy na Wielki Finał na Sprzątanie świata, który odbędzie się 13 września. Zwycięska ekipa, wyłoniona spośród drużyn z całej Polski, która w dniu Wydarzenia zbierze najwięcej elektroodpadów otrzyma również nagrodę rzeczową.
Bardzo prosimy wszystkich uczniów o włączenie się w tę akcję.

Elektrośmieci można przynieść do p. Anny Kopycińskiej lub p. Barbary Woźnickiej.