Projekt Grantowy „Pilotażowe wdrażanie modelu Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą”

W ramach IV etapu realizacji Projektu Grantowego „Pilotażowe wdrażanie modelu Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą” (SCWEW) w Szkole Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu przeprowadzono kampanię społeczną promującą edukację włączającą.

W maju zorganizowano spotkanie przeznaczone dla nauczycieli i rodziców promujące ideę edukacji włączającej oraz instytucję i działania Specjalistycznego Centrum Wspierającego Edukację Włączającą. Na potrzeby spotkania została przygotowana i wygłoszona prezentacja multimedialna. Szczególną  uwagę zwrócono na pojęcie edukacji włączającej oraz cele stworzenia SCWEW. Przedstawiono haromonogram działań zrealizowanych i przyszłych, przekazano informacje o korzyściach,  jakie niesie ze sobą współpraca Szkoły Podstawowej nr 3 ze SCWEW. Dzięki spotkaniu nauczyciele oraz rodzice uzyskali wiedzę w zakresie oferowanych form wsparcia i podnoszenia kwalifikacji, możliwości korzystania przez uczniów z niepełnosprawnościami ze sprzętu specjalistycznego.

W czerwcu odbyła się kampania społeczna dla uczniów, która rozpoczęła się spotkaniem profilaktycznym z funkcjonariuszami policji z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu, na którym została poruszona tematyka szeroko rozumianego bezpieczeństwa dzieci. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z pracami plastycznymi na temat „Stop agresji, przemocy i cyberprzemocy.”  W czasie spotkania przeprowadzona została pogadanka przez psychologa i pedagoga mająca na celu przypomnienie uczniom, że 9 czerwca obchodzono Dzień Przyjaciela. Zwrócono szczególną uwagę na to, że każdy z nas zasługuję na to, by mieć przyjaciela i ważne jest, aby każdy z nas starał się być dobrym przyjacielem dla innych osób. Podkreślono, że istotne jest, abyśmy byli dla siebie mili, tolerancyjni, szanowali innych i pomagali sobie nawzajem. Potwierdzeniem przeprowadzenia kampanii jest film ilustrujący wyżej opisane aktywności.

#Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Sierpcu

#SCWEW