Projekt „SMOG- Sierpczanie Myślą O smogu Globalnie”

Cała społeczność naszej szkoły zaangażowała się w projekt „SMOG- Sierpczanie Myślą O smogu Globalnie”. Z tego właśnie powodu podjęliśmy szereg działań mających na celu uświadomienie wszystkim uczniom i wielu mieszkańcom naszego miasta, jak szkodliwy wpływ na ciało i zdrowie człowieka ma smog.

Według danych AIRLY ponad połowa Polaków nie ma wiedzy na temat poziomu zanieczyszczeń powietrza w miejscu swojego zamieszkania. My chcemy to zmienić! Dlatego codziennie około godziny 1030 sprawdzamy jakość powietrza w najbliższej okolicy, a następnie informujemy  o tym uczniów i pracowników naszej szkoły na przygotowanej do tego celu tablicy informacyjnej.

Do oceny zanieczyszczenia powietrza korzystamy z aplikacji AIRLY, która na bieżąco mierzy jakość powietrza za pomocą czujników rozmieszczonych w 4 punktach naszego miasta. Jeden z czujników umieszczony został w naszej szkole i to właśnie w tej lokalizacji sprawdzamy poziom smogu.

Mamy nadzieję, że bieżące monitorowanie jakości powietrza w naszym mieście zmieni nawyki mieszkańców i przyczyni się do zwiększenia świadomości na temat smogu i jego szkodliwego wpływu na ludzkie ciało.

Dla wszystkich tych, którzy samodzielnie chcą sprawdzać stan powietrza za pomocą aplikacji AIRLY  w swojej okolicy prezentujemy legendę: