Przedszkolaki w bibliotece

21 września do naszej szkolnej biblioteki zawitali niecodzienni goście – grupa dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 3 im. Niedźwiadka Wojtka. To była ich pierwsza wizyta w królestwie książek „Trójki”. Maluchy obejrzały bibliotekę i czytelnię, poznały zasady komputerowego systemu wypożyczania książek. Szczególne zainteresowanie wzbudziły drewniane szufladki na papierowe karty katalogowe.

Czym byłaby wizyta w bibliotece bez kontaktu z książką? Dzieci przeglądały wybrane książki z bogatej oferty dla najmłodszych czytelników. Wysłuchały również wierszowanych zagadek o zwierzętach. Radosne, uśmiechnięte buzie, wyraz zaciekawienia na twarzach przedszkolaków dowodzą, że to spotkanie przypadło im do gustu.
Głęboko wierzymy w to, iż takie wizyty maluchów w bibliotece mają głęboki sens – przybliżają im książki i pokazują ich atrakcyjność. W cyfrowym świecie słowo pisane jest wartością samą w sobie.
Mamy nadzieję, że to nie ostatnie takie spotkanie…