Przedszkolaki w grupie 0b podjęły trudne wyzwanie

W trakcie realizacji kolejnego tematu, przedszkolaki w grupie 0b zgodnie stwierdziły, że współczesnym wynalazkiem, bez którego „można żyć” jest komputer.

Pani Marta zaproponowała im wobec tego wyzwanie. Wyzwanie pod tytułem „Tydzień bez komputera”. Polegało ono na tym, że od poniedziałku do piątku dzieci nie będą korzystały z komputerów, tabletów ani telefonów. Nie wolno było nawet oglądać bajek na tych urządzeniach. Dzieci z wielkim entuzjazmem podeszły do tego zadania. Każdego dnia podchodziły do swojej pani i chwaliły się, że kolejny dzień „wytrzymały” bez elektroniki. Pani Marta obiecała nagrodę dla najwytrwalszych.

Aby uwiarygodnić sukces, każde dziecko musiało przynieść oświadczenie od rodzica, który potwierdził na piśmie, że wyzwanie zostało spełnione. Dzisiejszy dzień wyłonił dwunastu najdzielniejszych przedszkolaków, chociaż jeszcze kilku obiecało przynieść „karteczkę” od mamy :). Dzieci otrzymały obiecane drobne nagrody i dyplomy za wytrwałość. Gratulacje.

Okazało się, że przedszkolak przeżyje bez elektroniki….. przynajmniej pięć dni 🙂