Rok 2020 Rokiem Fizyki

18 października 2019 r. Senat RP przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2020 Rokiem Fizyki. Senat miał na celu ”uhonorować polskich fizyków i ich osiągnięcia, a także docenić cywilizacyjne znaczenia tej dziedziny nauki”.

W związku z trwającym Rokiem Fizyki oraz w nawiązaniu do roku ubiegłego (tj. do Międzynarodowego Roku Układu Okresowego Pierwiastków Chemicznych) chętni uczniowie naszej szkoły z klas VII i VIII wykonali uproszczone modele wybranych atomów dowolną techniką oraz w dowolnym formacie z wykorzystaniem różnorodnych materiałów.

Uczniowie: Jakub Bojanowski (kl. VIIb), Julia Grzelecka (kl. VIIb), Kinga Jarzyńska (kl. VIIa), Bartosz Laszkowski (kl. VIIb), Aleksandra Paczkowska (kl. VIIc), Angelika Paprocka (kl. VIIb), Mateusz Pietrzykowski (kl. VIIIc), Natalia Sawicka (kl. VIIa), Daniel Sobczak (kl.VIIb), Weronika Rutkowska (kl.VIIc), Jakub Rzepecki (kl.VIIb) oraz Kamil Ulicki (kl. VIIb) wykazali się dużą kreatywnością przygotowując przestrzenne modele atomów m.in. boru, litu, węgla, sodu czy glinu.

Prace  charakteryzują się różnorodnością zastosowanych materiałów. Będą służyły jako pomoce dydaktyczne zarówno na lekcjach fizyki, jak i chemii dotyczących budowy atomu. Zachęcamy do obejrzenia niektórych z nich poniżej w galerii zdjęć.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym uczniom za przygotowane modele.

Monika Adamkowska-Oszal