Rozpoczęcie roku szkolnego – klasy IV – VII

Skończyły się wakacje i nasza szkoła znowu rozbrzmiała dziecięcym gwarem. W pierwszą niedzielę września uczniowie, dyrekcja i nauczyciele wraz ze sztandarem szkoły uczestniczyli w Mszy świętej w sierpeckiej Farze. Dnia 4 września o godzinie 9.00 w murach naszej szkoły nastąpiła uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2017/2018. Ten wyjątkowy dzień uświetniła obecność zaproszonych gości: Burmistrza Miasta Sierpc p. Jarosława Perzyńskiego, wiceburmistrz p. Ewy Leszczyńskiej, Naczelnika Wydziału Oświaty p. Marka Zdrojewskiego oraz licznie przybyłych rodziców. W obecności całej szkolnej społeczności p. Burmistrz Jarosław Perzyński przekazał powierzenie obowiązków dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 im ks. Jana Twardowskiego pani Ewie Rycharskiej. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za pomoc, wsparcie i zapewniła, że uczyni wszystko, aby nie zawieść zaufania i aby wszyscy czuli się w „Trójce” dobrze i bezpiecznie. Przypomniała, że rozpoczynający się rok szkolny przynosi wiele zmian – znowu szkoła podstawowa staje się ośmioklasową szkołą i dlatego po siedemnastu latach powitaliśmy pierwszy rocznik siódmoklasistów. Pani Dyrektor przedstawiła nową wicedyrektor szkoły – p. Dorotę Ossowską oraz piętnaścioro nauczycieli, którzy w tym roku rozpoczęli pracę w naszej placówce.

Pani dyrektor Ewa Rycharska w ciepłych słowach skierowała się do uczniów. Wyraziła życzenie, aby nie bali się rozwijać swych umiejętności, pasji, zamiłowań i talentów. Nauczycielom życzyła chęci podejmowania wciąż nowych wyzwań, a rodzicom zadowolenia ze swoich dzieci, dobrej współpracy ze szkołą, z nauczycielami i wychowawcami. Na zakończenie p. dyrektor Ewa Rycharska skierowała do wszystkich, a szczególnie uczniów, wyjątkowe życzenia: „Bogactwem człowieka są uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowo i takiego bogactwa życzę wam jak najwięcej”.

Po oficjalnym spotkaniu uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami rozeszli się do klas, aby nacieszyć się swoją obecnością po dwóch wakacyjnych miesiącach i przygotować do pracy w nowym roku szkolnym.