Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Maskotka Sierpca”

14 lutego 2022 roku Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu ogłosiła konkurs plastyczny „Maskotka Sierpca” pod honorowym patronatem Burmistrza i Rady Miejskiej Sierpca. Napłynęły 163 prace. 23 marca komisja konkursowa wyróżniła 11 prac następujących autorów:

• Jakub Bieniecki
  • Szymon Gołębiewski
  • Wiktor Grużewski
  • Franciszek Kratkowski
  • Oliwia Lubowicz
  • Kacper Malanowski
  • Aida Nahkami
  • Laura Sadowska
  • Helena Staniszewska
  • Lilianna Tyburska
  • Lena Zdziemborska

Prace zostały poddane pod publiczne głosowanie na szkolnym profilu portalu www.facebook.pl. Głosy oddawano do dnia 4 kwietnia 2022r. Zwyciężyła praca Franciszka Kratkowskiego, ucznia Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu. W ostatnim etapie konkursu od 4 do 7 kwietnia podawane były pomysły na imię dla wybranej maskotki, na które również głosowano poprzez kliknięcie „lubię to” pod wybraną propozycją. Zwyciężyło imię „Pan Jeziórek” zaproponowane przez panią Justynę Pietrzak-Kratkowską. Uroczyste wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów zwycięzcom i pozostałym 10 autorom wyróżnionych prac odbędzie się 8 maja 2022r. podczas obchodów jubileuszu 700-lecia nadania praw miejskich Miastu Sierpc przed Centrum Kultury i Sztuki ok. godz. 16.00.

Gratulujemy zwycięzcom!