Rozstrzygnięcie XIX Powiatowego Konkursu Ortograficznego „As Ortografii”

Integralną częścią poprawnego mówienia i pisania jest opanowanie ortografii.

To nie jest łatwe zadanie. Od wielu lat nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego organizują konkurs ortograficzny. W tym roku w murach naszej szkoły gościliśmy uczniów 8 szkół powiatu sierpeckiego.

Tegoroczna edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego „As Ortografii ” odbyła  się 20 marca 2024 r. Wyłonieni w eliminacjach szkolnych trzecioklasiści pisali testy naszpikowane trudnościami ortograficznymi.

Po dokładnym sprawdzeniu prac komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców.

Mistrzem Ortografii został Jan Wojciechowski ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Ligowie.

Wicemistrzem Ortografii zostały

Ewa Skierska ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Gozdowie i Marika Szałkucka  ze Szkoły Podstawowej im. Wł. St. Reymonta w Szczutowie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Laureatów uhonorowano upominkami.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.