Ślubowanie uczniów klas pierwszych

24 października 2017r. odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Jest to w naszej szkole bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla pierwszaków, ale również dla ich rodziców. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: pan Jerzy Stachurski, Przewodniczący Rady Miejskiej, ks. Dziekan Sławomir Zalewski,  pan Tomasz Kowalski Przewodniczący Zarządu Osiedla nr1,  dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice uczniów klas pierwszych. W sali gimnastycznej wszystkich zebranych powitała pani wicedyrektor Jolanta Chyżyńska.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było, m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy, rozwiązywanie zagadek oraz udzielenie odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji wszyscy goście zgodnie stwierdzili, iż wszystkie zadania dzieci wykonały pomyślnie i wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty”.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie na Sztandar Szkoły stu pierwszoklasistów. Wzbudziło to wiele emocji nie tylko wśród rodziców, pierwszaków, ale także zaproszonych gości. Aktu pasowania dokonała pani dyrektor Ewa Rycharska. W taki sposób stu pierwszoklasistów zostało włączonych do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu. Dowodem tego był Akt Pasowania na Ucznia, który był wręczony dzieciom przez wychowawcę.

Uczniowie otrzymali słodycze ufundowane przez Zarząd Osiedla nr 1 oraz swój pierwszy dokument – legitymację szkolną.