Sportowe Potyczki dla klas III

26 marca 2024r. odbył się Turniej Sportowy „SPORTOWE POTYCZKI DLA KLAS III” o Puchar Wójta Gminy Sierpc. Miejscem zmagań była Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Borkowie Kościelnym.  W turnieju wzięło udział siedem drużyn z Powiatu Sierpeckiego. Naszą szkołę reprezentowała sześcioosobowa drużyna w składzie: Daria Czaja, Julia Przymyłska, Roksana Kowalska, Oskar Kisielewski, Adam Taborek oraz Kacper Nowakowski. Zawodnicy brali udział w sześciu konkurencjach: tor przeszkód, skok w dal z miejsca obunóż, slalom z kozłowaniem piłki, rzut piłką lekarską 2 kg w dal; rzut woreczkiem do celu  z 3 metrów, bieg na czas i  dystans 20 metrów. Nad organizacją czuwali: p. Grażyna Koszalska oraz  p. Robert Rzeszotarski.

Turniej rozgrywany był na dobrym wyrównanym poziomie, a o końcowej kolejności zdecydował bilans wszystkich punktów zdobytych przez drużyny.

Nasza  drużyna zajęła II miejsce zdobywając 46 pkt.

Puchar, nagrody, pamiątkowe dyplomy,  medale oraz poczęstunek dla uczestników turnieju ufundował Wójt Gminy Sierpc p. Krzysztof Korpoliński, a turniej został rozegrany dzięki pomocy i życzliwości Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Borkowie Kościelnym p. Tomasza Zielińskiego.