Spotkanie z autorką książek dla dzieci – Justyną Bednarek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sierpcu

W dniu 25 września klasa IIIA uczestniczyła w spotkaniu z autorką książek dla dzieci – Justyną Bednarek. Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sierpcu. Justyna Bednarek jest pisarką i ilustratorką, której największą popularność przyniosła seria książek dla dzieci o przygodach skarpetek, które znikają w pralce – „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” oraz „Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)”. Autorka podczas spotkania zaprezentowała własną twórczość, opowiadała dzieciom o bohaterach swoich książek. Największe zainteresowanie dzieci wzbudziły książki: powieść kryminalno-kulinarna „Pięć sprytnych kun” oraz „W to mi graj. Bajki muzyczne” z ilustracjami Józefa Wilkonia. W drugiej  części spotkania autorka pobudzała kreatywność dzieci poprzez stosowanie różnych atrakcyjnych dla uczestników zajęć i ćwiczeń. Spotkanie było bardzo interesujące i zachęciło dzieci do zapoznania się z książkami napisanymi przez pisarkę.