Spotkanie z Biskupem ks. Piotrem Liberą

CÓŻ TO BYŁO ZA SPOTKANIE !!!

„W naszym życiu nie ma przypadków, przypadkowych spotkań.
Ludzie do nas przychodzą, o coś pytają, czegoś potrzebują.”
ks. Jan Twardowski

16 czerwca 2015 r. w naszej szkole odbyło się niecodzienne spotkanie całej społeczności szkolnej z jego ekscelencją księdzem Biskupem Piotrem Liberą. Oprócz najważniejszego gościa przybyło także wielu innych, np. ksiądz dziekan Andrzej Więckowski, dyrektorzy placówek oświatowych, które znajdują się na terenie parafii farnej, katecheci. Jednak to nie tylko ze względu na dostojnych gości przyjechał do szkoły ks. Biskup. Otóż chciał się on spotkać przede wszystkim z dziećmi, które w tym dniu wyglądały bardzo odświętnie, elegancko. Zachowywały się także kulturalnie i odpowiedzialnie.
Na początku przy akompaniamencie werbli wprowadzono sztandar i odśpiewano pieśń szkoły. Pani dyrektor Grażyna Krawczyńska oficjalnie przywitała dostojnego gościa i wszystkich zebranych. W swoim wystąpieniu podkreśliła dokonania Biskupa płockiego oraz harmonijną współpracę szkoły z księdzem dziekanem. Następnie urocze przedszkolaczki wręczyły ks. Biskupowi kwiatki. Potem pani dyrektor zapoznała księdza Biskupa z historią placówki, zilustrowaną ciekawą prezentacją multimedialną.
W dalszej kolejności zaproszono gości do wysłuchania programu artystycznego, wykonawcy przenieśli słuchaczy w zaczarowany świat poezji patrona szkoły ks. Jana Twardowskiego, były także pozytywne piosenki o marzeniach, kolejna prezentacja multimedialna, a nawet marsz Bacha wykonany na skrzypcach. Po części bardzo poważnej zaproponowano radykalną zmianę nastroju, wystąpiły szkolne chearlederki w dynamicznym układzie choreograficznym. Następnie ksiądz Biskup bardzo chętnie odpowiadał na pytania dzieci, szybko nawiązał z nimi świetny kontakt, a zebrani dowiedzieli się, że ks. Biskup lubi jeździć konno, biega na nartach, w dzieciństwie nie był ministrantem, chętnie konsumuje desery i lody. Ponadto jego każdy dzień obfituje w wydarzenia, spotkania i inne obowiązki.
Na podkreślenie zasługuje piękna dekoracja, szczególnie zachwycająca była łąka pełna kwiatów i owadów, oczywiście z ukochaną przez księdza Jana biedronką. Wszyscy goście otrzymali pamiątkowe drobiazgi także z symboliczną biedronką.
„Kiedy jest duża rodzina, to jest kogo kochać” – te słowa wiersza ks. Jana doskonale wpisują się w klimat spotkania, przecież społeczność szkolna to również taaka duża rodzina, w której dominują same przyjazne uczucia.
Na zakończenie ksiądz Biskup spotkał się z gośćmi, nauczycielami i wszystkimi pracownikami szkoły przy herbatce.