„Spotkanie z książką”

27 listopada szkolna biblioteka otworzyła podwoje przed najmłodszymi. Tego dnia z książką spotkały się dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas pierwszych. To kolejne przedsięwzięcie w ramach akcji „Bajeczki Zaczytanej Trójeczki”. Tym razem dzieci wysłuchały tekstów z „Literkowych opowiadań”. Poznały historię Guzikowego Królestwa, olbrzyma Obłoczka i zapominalskiej zebry Agaty. Wielbiciele zagadek mogli sprawdzić swoje umiejętności i otrzymać drobne nagrody. Spotkanie wzbogaciły i urozmaiciły piosenki oraz dźwięki gitary. Taki mariaż słowa pisanego i muzyki okazał się niezwykle atrakcyjny i został ciepło przyjęty przez dzieci. Zwieńczeniem spotkania była praca plastyczna. Maluchy wykonały kolorowankę z sową, która jest jednym z patronów książkowego królestwa „Trójki”.