„Spotkanie z muzyką” – zadanie w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”

W przedszkolu, w grupach starszaków, odbyło się bardzo fascynujące spotkanie z Panem Konradem Nowakowskim, pracownikiem filharmonii i pasjonatem muzyki. Pan Konrad w bardzo ciekawy sposób przedstawił dwa instrumenty dęte, na których gra na co dzień, a były nimi saksofon i klarnet.

Przedszkolaki poznały budowę klarnetu, dowiedziały się, że jest on zbudowany z 7 części tj. ustnik, ligatura, dolny korpus, górny korpus, baryłka, czara głosowa oraz tego, że najważniejszą częścią klarnetu jest stroik, bez którego klarnet nie zadziała.

Spotkanie odbyło się w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”. Zadanie z modułu I „Spotkanie z muzyką”.