BEZPIECZEŃSTWO DZIECKA NA DROGACH

pol

Dnia  14  września 2016  roku odbyło się spotkanie uczniów kl. 0 a, 0 b, kl. I a oraz  klas II z  policjantami Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu. Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci na drogach. Uczniowie  dowiedzieli  się, że bezpieczny pieszy to osoba, która:

– nie przebiega przez jezdnię;
– zawsze korzysta z oznakowanych przejść;
– jest widoczna na drogach nosząc odblaskowe elementy.

Uczniowie utrwalili swoją wiedzę  w zakresie podstawowych znaków drogowych oraz znajomości sygnalizacji świetlnej. Policjanci zwrócili również uwagę dzieci na to, jak bardzo ważne jest zapinanie w samochodzie pasów bezpieczeństwa, gdyż niejednokrotnie właśnie zapięte pasy  ratują życie w chwili poważnego wypadku drogowego. Warto o tym pamiętać i po prostu zawsze zapinać pasy podczas jazdy samochodem.
      Mamy  nadzieję, że spotkanie przyczyni się do zwiększenia świadomości naszych uczniów  oraz przestrzegania zasad bezpieczeństwa na drogach.

Jolanta Wojda