Bezpieczeństwo dzieci na drogach – spotkanie z policjantami

We wrześniu 2015 roku dzieci oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I – III wzięli udział w spotkaniu z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu na temat „Bezpieczeństwo dzieci na drogach”. W bieżącym roku szkolnym realizujemy program „B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony”, który ma na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Uczniowie aktywnie włączyli się w pogadankę, udzielali prawidłowych odpowiedzi na pytania dotyczące podstawowych znaków drogowych oraz sygnalizacji świetlnej. Zwrócono szczególną uwagę na stosowanie elementów odblaskowych, zwłaszcza w okresie jesienno- zimowym. Policjanci przypomnieli dzieciom zasadę ograniczonego zaufania wobec kierowców, by dokładnie upewnić się, że można bezpiecznie przejść przez pasy, aby nie zostać potrąconym na przejściu dla pieszych.