Sprzątanie Świata

Tradycyjnie, jak co roku, uczniowie naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję Sprzątanie Świata. W dniach 20.09.2024 – 24.09.2024 klasy VIc, VIIc oraz VIIIb wraz z wychowawcami  p. Anną Kopycińską, p. Anną Makowską i p. Barbarą Woźnicką, postanowiły posprzątać tereny wokół szkoły i okoliczne tereny zielone.  Tegoroczna akcja prowadzona była pod hasłem „Na straży czystej Ziemi. Od 1994 roku”. Jak wynika z raportów przygotowywanych przez Fundację Nasza Ziemia w ciągu 30 lat w Sprzątaniu Świata wzięły udział ponad 23 miliony uczestników, którzy posprzątali i zebrali 45 milionów kilogramów śmieci. Stąd wniosek, że warto to robić – nadal jest grupa ludzi, którzy śmiecą i szkodzą naturze, a wzrost świadomości ekologicznej jest konieczny.

Anna Kopycińska