Styczniowe kodowanie w grupie 0b

W grupie przedszkolnej 0b zrealizowane zostały styczniowe zadania innowacji pedagogicznej „Kodowanie – bawię się, uczę, myślę”. Tym razem tematy były zimowo-karnawałowe. Dzieci musiały odnaleźć swojego niedźwiadka na podstawie wylosowanych wskazówek i odwrotnie – szukały zestawu zimowych akcesoriów na podstawie obrazka z misiem.

Oczywiście nie obeszło się bez karty pracy z sudoku, które jest ulubioną łamigłówką naszych przedszkolaków oraz rysowanie trasy na podstawie kodu ze strzałkami. Dzieci zadokowały trasę księcia, który musiał zebrać skarby i umieścić je w zamku. Odnajdywały literki, układały i odczytywały ukryte hasło, które zdradziło jaki potwór strzegł zamkowej bramy.