Sukces naszych recytatorów!

3 kwietnia w sali teatralnej CKiSz w Sierpcu odbyły się eliminacje powiatowe 46 Konkursu Recytatorskiego „ Warszawska Syrenka”. Nasi uczniowie zaprezentowali się w 2 kategoriach wiekowych. Szczególnie liczną grupę stanowiły dzieci z klas: I b, I c, I d, II d, III b i III c. W drugiej kategorii wiekowej wystąpiły uczennice z klasy IV b, V a oraz VI c.
Jak zgodnie podkreślali organizatorzy i jurorzy konkursu, tegoroczna edycja stała na bardzo wysokim poziomie. Młodzi recytatorzy wykazali się doskonałym opanowaniem tekstu, piękną interpretacją klasycznych, powszechnie znanych wierszy oraz tych mniej popularnych.
W I kategorii wiekowej triumfowała Lilianna Dąbrowska – uczennica klasy II d, tym samym przechodząc do finału konkursu. Zaszczytne II miejsce przypadło Nikoli Lipce z klasy III b. III miejsce ex aequo zajęli Michalina Pęcherzewska i Antoni Szpakowski z klasy III b. Uczennicę tej samej klasy Monikę Bigorajską uhonorowano wyróżnieniem.
Spośród uczniów z II kategorii wiekowej III miejsce zajęła uczennica klasy VI c Lena Wasilewska.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

Zwyciężczyni eliminacji powiatowych, Lilianna Dąbrowska powalczy w finale konkursu, który odbędzie się w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie.

Naszej triumfatorce życzymy powodzenia w finałowych zmaganiach!