ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 11 – 13.03.2016 r.

W ciągu ostatniego weekendu każdy mógł przekazać jeden lub kilka produktów trwałych zakupionych w sklepach, tj: cukier, makaron, mąka, olej, konserwy, słodycze na rzecz potrzebujących osób.
           Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 3 im.ks. J. Twardowskiego ubrani w charakterystyczne pomarańczowe koszulki po raz kolejny wzięli udział w akcji pod patronatem Banku Żywności w Płocku. Nasi wspaniali wolontariusze, rodzice oraz  opiekun wolontariatu stali przy oznakowanych koszach w sierpeckim markecie GRAM – ul. Jana Pawła II. Czekali z informacyjnymi ulotkami na darczyńców. Cieszyli się z każdego zapełnionego kosza. Zebrana żywność była przewożona do świetlicy Internatu przy Zespole Szkół nr 1, a następnie liczona, sortowana i księgowana w formie sprawozdań przesyłanych do Banku Żywności w Płocku. W ciągu trzech dni udało  nam się zgromadzić ponad 250 kg żywności, która w paczkach trafi do najuboższych uczniów naszej szkoły . W trakcie zbiórki żywności wolontariuszy odwiedzili prezesi Banku Żywności w Płocku, którzy ocenili akcję jako udaną i właściwie prowadzoną.
            Wolontariusze z „Trójeczki” bardzo serdecznie dziękują mieszkańcom  Sierpca za okazane serce potrzebującym.