ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU

Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu od wielu lat włącza się w obchody Światowego Dnia bez Tytoniu,  który przypada 31 maja.  Uczniowie klas III i VI naszej szkoły realizują programy antytytoniowe, których głównym celem jest  zapobieganie paleniu wśród młodzieży szkolnej, zwiększenie wiedzy w zakresie szkodliwości dymu tytoniowego, kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia papierosów. Dnia 30.05.2018r.  uczniowie klas VI wzięli udział w pogadance z pedagogiem szkolnym na temat negatywnego wpływu nikotyny na organizm człowieka. Wychowawcy klas III zrealizowali zajęcia z uczniami w ramach programu „Nie pal przy mnie, proszę”. W szkole zostały wyeksponowane  transparenty o tematyce antytytoniowej: „Nie pal, stokrotnie proszę”, „Nie pal przy mnie, proszę, bo tego nie znoszę!”, „Papierosom mówię nie, bo me zdrowie cenne jest”,  „Dobra jest szalenie moda na niepalenie”. Uczniowie naszej szkoły otrzymali ulotki o  treściach: „Palisz? Ryzykujesz!  Palenie zabija!  Rzuć palenie razem z nami. Papierosy – zagrożeniem dla Twojego zdrowia”.

Mamy nadzieję, że dzięki  realizacji programów oraz udziałowi w ogólnopolskich akcjach antytytoniowych  przyczynimy się do świadomej odmowy sięgnięcia po pierwszego papierosa przez naszą młodzież.

Jolanta Wojda