Światowy Dzień Marszu TAFISA 2016

W sobotę, 1 października 2016 r., uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Doroty Pufelskiej, p. Moniki Wojciechowskiej i p. Jolanty Wojdy po raz ósmy wzięli udział w Światowym Dniu Marszu, który odbył się w Stanicy Harcerskiej w Słupi.
Po raz ósmy, tradycyjnie otrzymaliśmy puchar dla najliczniejszej ekipy.
Inicjatorem akcji jest Międzynarodowa Federacja Sportu dla Wszystkich – TAFISA. W naszym kraju patronat nad imprezą objął Minister Sportu i Turystki. W powiecie sierpeckim honorowym patronem akcji był poseł RP Waldemar Olejniczak.
Przybyłych powitali: prezes Ogniska TKKF „Kubuś” Jakub Grodzicki i komendant Hufca ZHP Sierpc Sławomir Szałkucki. Po krótkiej rozgrzewce przy muzyce wyruszyliśmy na leśne wędrowanie. Niektórzy decydowali się na marsz z kijkami, inni wspierali się tylko na jednym kiju znalezionym w lesie, większości wystarczyły własne nogi. Nikt nie narzekał na zmęczenie. Na wędrowców czekały napoje izotoniczne ofiarowane przez fundację RECAL, działającą w Polsce do 20 lat na rzecz recyklingu opakowań oraz edukacji ekologicznej, oraz odblaski od PZU.
Po krótkim odpoczynku przyszedł czas na konkurencje rekreacyjne. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali pamiątkowe statuetki i nagrody ufundowane przez posła Waldemara Olejniczka, radnego Mariusza Turalskiego, Santander Consumer Bank oddział Sierpc.
Po dniu pełnym wrażeń wyjątkowo smakowała grochówka z harcerskiego kotła.

Wyniki konkurencji rekreacyjnych:

Bieg w workach