Światowy Dzień Roweru w klasie Vd

3 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Roweru. Do ustanowienia tego dnia w 2018 roku, przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych, przyczynił się Polak, kolarz Leszek Jan Sibilski.

Rower to prosty, niezawodny, czysty i ekologiczny środek transportu. Wystarczy na niego wsiąść i jechać przed siebie – nie musimy martwić się paliwem czy korkami. Stanowi on źródło korzyści społecznych, zdrowotnych i ekonomicznych.

Uczniowie klasy Vd, wspólnie z wychowawcą, postanowili więc uczcić ten wspaniały dzień i wybrali się na przejażdżkę rowerową, gdyż to najlepszy sposób na aktywny odpoczynek i relaks na świeżym powietrzu oraz poprawa naszego samopoczucia. Każdy jechał w innym kierunku i w innym czasie, ale ta wspólna inicjatywa była doskonałą okazją by ponownie się zobaczyć, mimo, że tylko na zdjęciach.

Bardzo serdecznie dziękuję Rodzicom uczniów klasy Vd za ogromne zaangażowanie i nieocenioną pomoc przy organizacji.

Wychowawca klasy