Światowy Dzień Rzucania Palenia

Uczniowie naszej szkoły od wielu lat włączają się w obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia.  Uczniowie klas III, VI, VII i VIII realizują programy antytytoniowe, których głównym celem jest  zapobieganie paleniu wśród młodzieży szkolnej, zwiększenie wiedzy w zakresie szkodliwości dymu tytoniowego, kształtowanie postaw asertywnych  związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia papierosów. 18 listopada 2021 roku odbył się  apel dla społeczności uczniów klas III i VI a. Uczniowie klasy III c pod kierunkiem pani Edyty Paciuszkiewicz i pedagoga pani Jolanty Wojdy zaprezentowali przedstawienie profilaktyczne o tematyce antytytoniowej  pod hasłem „Moda na niepalenie”.  Młodzi artyści zachęcali do zdrowego stylu życia, codziennej aktywności fizycznej i rozwijania swoich zainteresowań. Salę zdobiły piękne prace plastyczne uczniów, zachęcające do rzucenia palenia i zdrowego stylu życia.

Nie pal papierosów,

jeśli chcesz być silny i zdrowy!

Nie pal papierosów, zamiast tego bądź wyjątkowy.

Nie pal przy mnie, proszę,

Bo tego dymu nie znoszę !

Zamiast palić – jedz  owoce i warzywa,

Gimnastykuj się codziennie,

Wtedy będziesz zdrów jak ryba!

Podczas tego dnia został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny pod hasłem „Moda na niepalenie”.

Oto laureaci konkursu:

Sandra Wasilewska kl. IIId

Maja Woźniak kl. IIIc

Igor Kita kl. IIIb

Mikołaj Wierzbicki kl. IIIc.

Uczniowie wzięli udział w pogadance z pedagogiem, udzielali odpowiedzi na pytania dotyczące szkodliwości nikotyny i rozwijali w sobie postawę asertywną, by nie ulec w przyszłości temu nałogowi. Cieszymy się, że nasi uczniowie swoją pozytywną postawą  zachęcali do zdrowego stylu życia, wolnego od wszelkich używek. Mamy nadzieję, że dzięki  realizacji programów oraz udziałowi w ogólnopolskich akcjach antytytoniowych przyczynimy się do świadomej odmowy sięgnięcia po pierwszego papierosa przez naszą młodzież.  Oby uczniowie zapamiętali słowa „Dobra jest szalenie moda na niepalenie” i „Żyć z nikotyną jest niebezpiecznie, walczmy więc wszyscy bardzo skutecznie”.