Światowy Dzień Ziemi w świetlicy szkolnej

„Ziemio!

Nie chcemy byś była zniszczona,

chcemy byś była cała zielona,

więc przysięgę Ci składamy – że zniszczyć Ciebie nie damy!”

Dzień 22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi. Ziemia to nasz wspólny dom, więc dbanie o niego jest naszym wspólnym obowiązkiem.

Również wychowankowie świetlicy włączyli się w obchody tego święta i przez 3 dni realizowali zajęcia o charakterze edukacyjno- ekologicznym.

W trakcie zajęć, uczniowie poznawali zasady zachowań proekologicznych, wykonywali prace plastyczne pt. „Ziemia w układzie planetarnym”, prace techniczne pt. „Moja Ziemia”, oraz wykonali doświadczenie – malowanie naszej planety na mleku.

Podsumowaniem zajęć było wykonanie gazetki świetlicowej o tematyce ekologicznej. Nie mogło zabraknąć też wspólnych zdjęć z naszymi pracami.

W świetlicy trwa zbiórka elektrośmieci i nakrętek.