Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Idea Dnia Życzliwości narodziła się w 1973 r. w Stanach Zjednoczonych. Była to odpowiedź na konflikt Egiptu i Izraela. Inicjatywa miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy.
Obecnie to święto jest już obchodzone w ponad 180 krajach i ma nieco inny wymiar, mniej polityczny, a bardziej społeczny. Jego cele to uwrażliwianie ludzi oraz wzbudzanie w nich pozytywnych emocji, zachęcanie do dialogu międzypokoleniowego, jak również wyrażanie protestu przeciwko nienawiści i nietolerancji.

Z okazji tego szczególnego dnia Samorząd Uczniowski przygotował gazetkę informacyjną i pudełko z pozytywnymi myślami, którymi podzielił się ze wszystkimi w szkole. „Dziękuję, że jesteś…”, „Wszystkiego najlepszego…” czy „Miłego dnia!” – niby proste, znane wszystkim słowa, a wywoływały radość oraz niezapomniany uśmiech na twarzy obdarowanego.