Święto Chrztu Polski

Uczniowie naszej szkoły przenieśli się do czasów średniowiecza, kiedy to Mieszko – pierwszy władca Polaków, za sprawą czeskiej księżniczki Dobrawy, przyjął chrzest.

Święto Chrztu Polski ustanowione zostało przez Sejm RP 22 lutego 2019 r.

Uczniowie klas VIIIa i VIIId przedstawili krótki rys historyczny związany z początkiem naszej państwowości i z rozwojem chrześcijaństwa na ziemiach polskich.

Na wstępie społeczność szkolna wysłuchała Hymnu Jubileuszowego Świętowania „Gdzie chrzest, tam nadzieja”. Następnie obejrzała prezentację multimedialną dotyczącą wydarzeń związanych z chrztem Polski.

Głos zabrała też pani Dyrektor Dorota Ossowska, która zwróciła uwagę na znaczenie chrztu Mieszka I dla polskiej kultury, historii i tożsamości.

Decyzja naszego pierwszego, historycznego władcy zdecydowała o całej, późniejszej przyszłości naszego kraju.

Prezentacja, oprawa muzyczna i graficzna strona uroczystości zostały przygotowane pod kierunkiem nauczycieli historii: p. Anny Kocięckiej i p. Anny Makowskiej.