„Do hymnu”

Starszaki z grupy Oa uroczyście wyrecytowały wiersz dla uczczenia Niepodległej Polski oraz wykonały piękne prace plastyczne godła polskiego. Realizując tym kolejne zadanie z modułu II Tu jest moje miejsce„Do hymnu”, przygotowane w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”.

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych Świąt Państwowych. To nie jedyna inicjatywa zorganizowana w przedszkolu na stulecie odzyskania niepodległości. Podczas obchodów 11 Listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo i wolność.

Z tej okazji 10 listopada 2021 roku o symbolicznej godzinie 11:11 w oddziałach przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu zorganizowano wspólne śpiewanie czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego”.

Zapraszamy do obejrzenia filmu.