Święto Niepodległości

Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować. Nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody 104. rocznicy tego święta. W dniu dzisiejszym odbyła się akademia z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas tej uroczystości przypomniana została przez prowadzących w historycznych mundurach historia niewoli naszej ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy jako niepodległe państwo, przez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami w wykonaniu szkolnego chóru.  Po zakończeniu akademii Dyrekcja szkoły wręczyła nagrody dla zwycięzców konkursu plastycznego na najpiękniejszy portret monarchini, Elżbiety II.

Akademia została przygotowana przez p. Annę Kocięcką i p. Annę Makowską.  Oprawę artystyczną przygotowali p. Małgorzata Puszcz i p. Artur Tyndorf.