Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dzień Flagi w grupie 0a

W dniu 29 kwietnia, tuż przed Świętami Majowymi przedszkolaki z grupy 0a obchodziły święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dzień Flagi.

Święta te są okazją do rozmów o patriotyzmie, symbolach narodowych oraz znaczeniu ojczyzny w naszym życiu.

Podczas zajęć nie zabrakło biało – czerwonej flagi oraz wysłuchania hymnu państwowego. Dzieci obejrzały prezentację na temat znaczenia tych świąt w historii naszej ojczyzny, a po niej zaśpiewały wspólnie piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Na zakończenie dzieci układały z rozsypanki liter wyraz „Polska” oraz wykonały pracę plastyczną.