#szkoła pamięta

Jesteśmy tylko chwilą w niekończącym się
pochodzie istot przez czas,
zmarłych jest zawsze więcej niż żywych
i są obecni we wszystkim dookoła
Olga Tokarczuk

Jak co roku uczniowie naszej szkoły porządkowali teren przy pomniku, którym opiekuje się szkoła. 30 października złożono kwiaty i zapalono znicze, by uczcić pamięć o bohaterach ziemi sierpeckiej. Pamiętamy i będziemy pamiętać, że walczyli o naszą wolność. Oddajemy im hołd za bohaterską postawę i altruizm.

Odwiedzanie grobów jest zwyczajem znanym niemal wszystkim ludziom i przekazywanym z pokolenia na pokolenie. Podczas tego święta oddajemy się zadumie i refleksji nad przemijaniem oraz wspominamy tych, którzy odeszli. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z Opiekunkami, każdego roku odwiedzają groby zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły. Dbamy też o miejsca pamięci narodowej, takie jak mogiły polskich bohaterów, dla których fundamentalną wartością była wolność i niepodległość naszego kraju. Aby wyrazić szacunek i pamięć o nich, uczniowie zapalili znicze i świeczki, które są symbolem pamięci o zmarłych.