SZKOLNE ELIMINACJE KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJA I PROZA ANGLOJĘZYCZNA „CHARMING ENGLISH”

Szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego poezja i proza anglojęzyczna „CHARMING ENGLISH” odbędą się 6 kwietnia 2018 r.

CELE KONKURSU:

• popularyzacja literatury anglojęzycznej;
  • motywowanie uczniów do nauki języków obcych;
  • zainteresowanie uczniów literaturą anglojęzyczną;
  • doskonalenie poprawności językowej;
  • stworzenie uczniom możliwości zaprezentowania swoich umiejętności językowych i artystycznych;
  • pobudzenie dzieci do aktywności poprzez wspólną zabawę, zachęcanie do zdrowej rywalizacji;
  • popularyzacja konkursu jako jednej z form rozwijania zainteresowań i uzdolnień dzieci.

ZASADY UCZESTNICTWA:

1. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie wszystkich klas podstawowych.
  2. Uczniowie zgłaszają chęć uczestnictwa w konkursie nauczycielowi języka angielskiego.
  3. Konkurs podzielony jest na trzy kategorie wiekowe:
  • klasy I-III
  • klasy IV-V
  • klasy VI – VII

Jury wybiera z każdej kategorii wiekowej po 3 uczestników do etapu powiatowego konkursu.

.* * *

ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE:

1. Każdy uczestnik konkursu – kl. I-III – prezentuje jeden utwór  poetycki w języku angielskim.
  2. Każdy uczestnik konkursu – kl. IV-V i kl. VI-VII – prezentuje jeden utwór poetycki i jeden utwór  prozatorski (bajka, ballada, opowiadanie) w języku angielskim – nie dłuższy niż 1/2 str. formatu A4.
  3. Dobór utworów i autorów poezji i prozy anglojęzycznej jest dowolny.
  4. Czas prezentacji utworu : kl. I-III max. do 3 minut; kl. IV-VII max. do 5 minut.