Szkolne kolędowanie

Dlaczego są Święta Bożego Narodzenia?

Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdkę na niebie?

Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby uczyć się miłości.

Dlatego, żeby podawać sobie ręce.

Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.

Dlatego, żeby sobie przebaczać.

Dlatego, że narodził się Jezus!

Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejszymi świętami, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Jest również okazja do wspólnego kolędowania. Więc u nas 10 stycznia uczniowie klas 0 – 3 postanowili podtrzymać ta tradycję i spotkali się na sali gimnastycznej, aby wspólnie kolędować. Mogliśmy usłyszeć kolędy i pastorałki np.”Świeć gwiazdeczko”, „Przybieżeli do Betlejem pasterze”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Bosy pastuszek” i inne. Wszyscy obecni poczuli znów magię Świąt. Na koniec każda klasa otrzymała z rąk pań dyrektorek dyplom i słodkości. Dziękujemy wszystkim wychowawcom za przygotowanie dzieci.