Szkolny Konkurs „Mistrz Czytania”

Propagowanie kultury czytelniczej, doskonalenie umiejętności pięknego czytania oraz popularyzacja książek dla dzieci to nadrzędne cele działalności naszej szkolnej biblioteki. Realizacji tych celów służą różnorodne działania podejmowane przez nauczycieli bibliotekarzy. Jednym z nich jest Szkolny Konkurs „Mistrz Czytania”. Jego kolejna edycja odbyła się 20 października.
     Do konkursowych zmagań stanęło 23 uczniów klas II i III. Jury w składzie: Joanna Guzowska, Małgorzata Murawska i Małgorzata Puszcz oceniało płynność, poprawność i wyrazistość czytania oraz właściwe modulowanie głosu z uwypukleniem tempa, uczuć i nastroju.

Wśród uczniów klas II triumfowali:

• Franciszek Grabowski (klasa II d ) – Mistrz Czytania
  • Przemysław Penszyński (klasa II a) – II miejsce
  • Jakub Bieniecki (klasa II c) – III miejsce.

Zaszczytny tytuł Mistrza Czytania klas III otrzymał Antoni Szpakowski z klasy III b.

Kolejne miejsca zajęli:

• Hubert Lemanowicz (klasa III b) – II miejsce
  • Lena Kikolska (klasa III d) – III miejsce.

Antoni Szpakowski będzie reprezentował naszą szkołę na Powiatowym Konkursie „Mistrz Czytania”.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, a naszemu Mistrzowi Czytania życzymy powodzenia!