Szkolny konkurs „Mistrz Czytania” dla uczniów kl. II-III

9 listopada 2021r. w naszej „Trójce” odbył się I etap konkursu organizowanego przez bibliotekę szkolną – „Mistrz czytania” dla uczniów kl. II-III. Uczestników serdecznie powitała p. Jolanta Chyżyńska – wicedyrektor szkoły. Eliminacje przeprowadzone były w dwóch grupach w trosce o bezpieczeństwo dzieci w związku z pandemią. Klasy były reprezentowane przez dwoje przedstawicieli (z kl. II i III) wyłonionych w eliminacjach klasowych. Dzieci czytały fragmenty bajek, baśni, legend, opowieści wybieranych drogą losowania, np. „Opowieści Mojej Mamy”, „Alicja w Krainie Czarów”, „Czerwony Kapturek”, „Mała Syrenka” itp. Zmaganiom czytelniczym przysłuchiwała się komisja w składzie:

1. Angelika Goszczycka – nauczyciel świetlicy,
  2. Kasia Kowalkowska – psycholog,
  3. Jola Wojda – pedagog,

która zwracała uwagę na płynność czytania, dykcję, intonację i poprawność czytanego tekstu. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się pięknie, byli odświętnie ubrani, dlatego wszyscy są zwycięzcami! Ale mistrz może być… jeden, a także wicemistrz… również jeden. W związku z tym wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

kl. II

Mistrz Czytania – Hubert Lemanowicz, kl. II b

Wicemistrz Czytania – Mateusz Kloc, kl. II d

kl. III

Mistrz Czytania – Kornelia Wojtyniak, kl. III a

Wicemistrz Czytania – Gabriela Chalicka, kl. III c

Wszystkim uczestnikom, a także zwycięzcom wręczono słodkie upominki i nagrody. Gratulujemy nagrodzonym i zapraszamy za rok!

Jolanta Chyżyńska

Joanna Guzowska