Szkolny wolontariat wspiera akcję ”Pomóżmy im przetrwać zimę”

W sobotę tj.12 listopada 2016 roku przedstawiciele szkolnego wolontariatu Patryk Lisicki z klasy II b oraz Oliwia Zakrzewska i Kinga Wasilewska z klasy VI a wraz z opiekunem panią Edytą Paciuszkiewicz wzięli udział w podsumowaniu akcji  organizowanej przez OTOZ Animals Oddział w Płocku oraz Gimnazjum  im.K.K.Baczyńskiego w Słupnie.Spotkanie  odbyło  się w Galerii Wisła. Od 7 listopada nasz szkolny wolontariat oraz cała społeczność szkolna  zbierała m.in.: suchą i mokrą  karmę dla psów i kotów, zabawki, koce, legowiska, transportery, żwirek, kagańce, obroże, szelki, a nawet makaron czy ryż. Podczas finału nasi uczniowie opowiedzieli o  tym, jak przebiegała zbiórka w naszej szkole. Usłyszeli również słowa uznania, jakie skierował w naszą stronę pomysłodawca akcji pan Piotr Zalewski. Podczas podsumowania odbyła się prezentacja zwierząt do adopcji, a także wiele atrakcji, m.in.: występy zespołów rockowych, maraton zumby, animacje, zabawy dla dzieci, występy wokalne, pokazy tańca nowoczesnego. W imieniu całego szkolnego wolontariatu dziękujemy wszystkim klasom, wychowawcom i nauczycielom za włączenie się i wsparcie akcji, dzięki której zbliżająca się zima nie będzie taka straszna dla uratowanych zwierząt.