Szlachetna Paczka w naszej szkole

Nasza szkoła kolejny raz przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka” organizowanej przez Stowarzyszenie Wiosna.

Akcja opiera się o ideę niesienia bezpośredniej pomocy osobom potrzebującym i ich rodzinom na podstawie wcześniejszego rozpoznania ich potrzeb. Osoby potrzebujące otrzymują paczkę odpowiadającą ich indywidualnym potrzebom. W tym roku objęliśmy opieką Panią Kasię i jej syna Igora.

Do tworzenia Paczki dla wybranej przez nas rodziny zaprosiliśmy całą społeczność szkolną. Zaangażowanie rodziców, uczniów i pracowników szkoły przyniosło nieoczekiwane efekty. Przygotowaliśmy 25 różnorodnych paczek zawierających żywność, środki czystości, kosmetyki, odzież, obuwie, koce, pościele, książki, zabawki i przybory szkolne. Udało nam się spełnić wszystkie życzenia Pani  Kasi i jej syna.

W zamian za udzieloną pomoc nasza szkoła otrzymała dyplom gratulacyjny.

Pragniemy serdecznie podziękować Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Szlachetnej Paczki.