„Szlachetna Paczka” w naszej szkole

Wzorem lat ubiegłych Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego uczestniczyła w akcji „Szlachetna Paczka”.

Pod koniec listopada wybraliśmy rodzinę Pani Kasi. W tym roku przygotowaliśmy paczkę dla samotnej mamy z czworgiem dzieci i starszą mamą.

Po zebraniu i spakowaniu wszystkich artykułów, okazało się, że rodzina otrzyma aż 45 paczek!

Od początku grudnia dyrekcja, uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz pozostali pracownicy szkoły przynosili dary. Wolontariusze pakowali przyniesione prezenty w paczki i przygotowywali niespodzianki.

16 grudnia zawieźliśmy paczki do magazynu w LO w Sierpcu, tam też delegacja naszej szkoły otrzymała dyplom i podziękowanie za udział w akcji.

„Weekend Cudów” za nami, a my – cała szkolna społeczność szkolna, czujemy się cudownie mając świadomość, że kolejny raz mogliśmy wspólnie wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Pamiętajmy, że dobro wraca. Razem możemy więcej w myśl zasady „Pomaganie ma głęboki sens”.